Chmel, slad, voda a poctivá práce
 
 
Co se stane, když Čech potká Slovenku a oba mají rádi pivo? Založí si pivovar, přece. Přesně takhle se roku 2016 začala psát historie řemeslného pivovaru Pioneer Beer ze Žatce.

Michal je sládek a Miriama je odbornice přes marketing. A určitě ne náhodou se potkali zrovna na Žatecku. Tam, kde je půda rudá a rodí ten nejlepší chmel na světě. Velký sen o vlastním pivovaru se začal zhmotňovat, když objevili starý nevyužívaný sklad chmele, který si přímo říkal o nový smysl života. Nastal kolotoč vyjednávání s bankami a dodavateli, rozsáhlá rekonstrukce a zařizování, aby v září 2018 konečně mohli uvařit první várku svého vlastního piva.

Pioneer Beer odkazuje na tradici pivovarnictví, ale zároveň se nebojí dát na stůl něco nového a odvážného. Pro konzervativní pijáky vaříme klasické ležáky a pro ty, kteří rádi objevují nové chutě, experimentujeme s novými odrůdami žateckého chmele. Chuť citrusů, jahod nebo tropického ovoce - to a mnohem víc ucítíte v našich pivních speciálech.

Sny se nedají spoutat a vášeň k dobrému pivu už vůbec ne.

Vaříme ti pivo na míru

 

Rezident

Světlý ležák / Spodně kvašené pivo českého typu

Double Trap

Světlý ležák /
Svrchně kvašený

Caramel Shake

Amber Ale / Speciální pivo polotmavé, svrchně kvašené

Hello Yellow

Session India
Pale Lager

Hello Yellow 2

Session India
Pale Lager

UFO14

Intergalactic
IPA

 

Zajděte si do Cihelny nebo Rock Café v Žatci, kde naše pivo točí pravidelně.

Na rotačních pípách nás najdete v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích a dalších městech. Aktuální přehled míst najdete na našem FB. Tak se mrkněte.
 

Náměstí Prokopa Velkého 303, Žatec 438 01
info@pioneerbeer.cz

fb-icon
instagram-icon